Scroll Top

IMPORTO-EKSPORTO VERSLAS

Importo-eksporto verslas yra viena iš pagrindinių tarptautinės prekybos formų, apimanti importą (prekių ar paslaugų pirkimą užsienio rinkose) ir eksportą (prekių ar paslaugų pardavimą į užsienį). Šis verslas yra dinamiška veiklos sritis, reikalaujanti gilaus rinkos supratimo, lankstumo ir gebėjimo prisitaikyti prie nuolat besikeičiančių sąlygų  Importo-eksporto verslas apima įvairias kryptis, kurios priklauso nuo prekių ar paslaugų tipo, rinkų specifikos ir veiklos pobūdžio. Kryptys importo-eksporto versle gali būti apibrėžiamos pagal prekių tipą (žaliavos, gatavi produktai, maisto produktai, technologijos ir kt.), pagal verslo modelį (tiesioginis ar netiesioginis importas-eksportas, dropshippingo modelis), pagal prekių kilmę ar paskirtį (eksportas į besivystančias šalis, prekių importas iš Azijos rinkų, nišinės rinkos) ir kt.

Pagrindinis / Importo – eksporto verslas

KUO GALIME PADĖTI

IMPORTO-EKSPORTO VERSLAS LIETUVOJE IR VYSTANT JĮ ES TERITORIJOJE

Įmonės steigimas

Įmonės steigimas

Mes galime Jums pasiūlyti įsigyti naują jau įsteigtą įmonę su pavadinimu arba įsteigti naują įmonę su Jūsų pasirinktu pavadinimu. Pasiūlysime populiariausias Lietuvoje juridines formas – Uždarąją akcinę bendrovę (UAB) arba Mažąją bendriją (MB). Parengsime visus steigimo dokumentus, suteiksime juridinį adresą ir t.t.

Banko sąskaitos atidarymas

Banko sąskaitos atidarymas

Galime pasiūlyti pagalbą atidarant banko sąskaitą tiek Lietuvoje, tiek Lenkijoje. Pasirūpinsime tiek dokumentų parengimu, tiek jų vertimu į reikiamą kalbą (esant tokiam poreikiui). Užtikrinsime sklandžią komunikaciją su bankų atstovais.

PVM

Registracija PVM mokėtoju

Vykdant importo-eksporto veiklą registracija PVM mokėtoju paprastai yra būtina. Mes galime padėti Jums PVM mokėtojo registracijos procese arba galime pasiūlyti įsigyti įmonę jau su galiojančiu PVM mokėtojo kodu.

eori

EORI kodas

Šis kodas yra skirtas juridiniams asmenims ir individualiems verslininkams, vykdantiems importo, eksporto ar tranzito operacijas su ne ES šalimis. EORI kodas naudojamas muitinės deklaracijose, tranzito dokumentuose, tarptautinio siuntimo dokumentuose, prekybos operacijose, susijusiose su trečiosiomis šalimis. Mes galime pilnai pasirūpinti EORI kodo gavimu Jūsų įmonei.

Licenzija

Licencijos ir leidimai

Priklausomai nuo importuojamų ar eksportuojamų prekių pobūdžio, gali prireikti specialių licencijų ar leidimų. Mes padėsime Jums įvertinti kokie leidimai ar licencijos reikalingo būtent Jūsų verslui, priklausomai nuo importuojamų-eksportuojamų prekių pobūdžio, kilmės, paskirties ir galutinių vartotojų.

Sandėliavimo paslaugos

Sandėliavimo paslaugos, akciziniai sandėliai

Lietuvoje veikia daugybė įmonių, teikiančių sandėliavimo paslaugas, įskaitant akcizinius sandėlius, skirtus akcizinėms prekėms, tokioms kaip alkoholiniai gėrimai ir tabako gaminiai, laikyti. Atsižvelgdami į Jūsų poreikius, pasiūlysime Jums geriausią sandėliavimo paslaugų tiekėją iš mūsų partnerių, pagelbėsime derinant sąlygas bei veiklos organizavimo procesus.

Muitinė

Muitinės tarpininko paslaugos

Muitinės tarpininkai Lietuvoje teikia profesionalias paslaugas, padedančias įmonėms ir asmenims efektyviai atlikti muitinės procedūras, susijusias su prekių importu, eksportu ir tranzitu. Jų paslaugos apima muitinės deklaracijų pildymą, dokumentų rengimą, atstovavimą muitinėje ir konsultacijas muitinės klausimais. Atsižvelgdami į Jūsų poreikius, pasiūlysime Jums geriausią muitinės tarpininką iš mūsų partnerių, pagelbėsime derinant sąlygas bei veiklos organizavimo procesus.

10-priezasciu-kodel-kiekvienam-verslui-reikalingos-buhalterines-apskaitos-paslaugos

Buhalterinė apskaita

Pagal Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatymą, visos įmonės privalo tvarkyti apskaitą, nepriklausomai nuo jų veiklos pobūdžio. Taigi, importo-eksporto įmonėms taip pat yra reikalvimai apskaitoje registruoti pirminius dokumentus, vykdyti mokesčių apskaitą, rengti finansines ataskaitas, vykdyti muitinės procedūrų apskaitą ir t.t. Galime Jums pasiūlyti pilną buhalterinės apskaitos paslaugų paketą. Profesionalūs buhalterinės apskaitos ekspertai pasirūpins Jūsų įmonės darbuotojų įdarbinimu, mokesčių apskaita, pakonsultuos organizuojant įmonės vidaus procesus ir pan.

REZERVUOKITE KONSULTACIJĄ DABAR


    PATRAUKLI LIETUVOS MOKESČIŲ SISTEMA

    MOKESČIŲ SISTEMOS PRIVALUMAI

    1. Konkurencingi pelno mokesčiai: Standartinis pelno mokesčio tarifas Lietuvoje yra 16%, tačiau mažoms įmonėms, kurios atitinka tam tikrus kriterijus, tarifas gali būti sumažintas iki 6%. Šis mažesnis tarifas gali būti ypač patrauklus smulkiam ir vidutiniam verslui, įskaitant importo-eksporto veiklą. Čia manau reiktų dėtį kaip straipsnyje gal – 15 proc. (nuo 2025 m. bus 16 proc.), 5 proc., o nuo kitų metų – iki 6 proc.

    2. PVM sistema: Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas Lietuvoje yra 21%, tačiau eksportuojant prekes į kitas šalis, PVM gali būti nulinis, o tai reiškia, kad įmonės gali išvengti šio mokesčio mokėjimo už eksportuojamas prekes. Importuojant prekes į Lietuvą iš kitų ES šalių, taikoma atvirkštinio apmokestinimo sistema, leidžianti atidėti PVM mokėjimą iki tol, kol prekės nėra parduotos.

    3. Laisvosios ekonominės zonos: Lietuvoje veikia kelios laisvosios ekonominės zonos (LEZ), kuriose įmonės gali pasinaudoti papildomomis mokesčių lengvatomis. LEZ įmonėms gali būti taikomos mokesčių atostogos pelno mokesčiui iki 10 metų, taip pat sumažintos ar net nulinės žemės ir nekilnojamojo turto mokesčių normos. Tai itin patrauklu įmonėms, planuojančioms ilgalaikes investicijas į importo-eksporto veiklą.

    4. Dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartys: Dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartys: Lietuva yra pasirašiusi dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartis su daugeliu šalių. Šios sutartys leidžia išvengti dvigubo pelno ar pajamų apmokestinimo, kas yra svarbu įmonėms, veikiančioms tarptautinėse rinkose. Pagal daugelį dvišalių susitarimų mokesčių suma gali būti mažinama vienoje iš šalių arba pajamos apmokestinamos tik vienoje šalyje.

    5. Skaidri ir stabili mokesčių sistema: Lietuvoje pagrindinė mokesčių administravimo funkcija tenka Valstybinei mokesčių inspekcijai. Nepaisant kasmetinių vykstančių kasmetinių mokestinių pokyčių, Lietuvos mokesčių sistema yra gana skaidri ir stabili, o tai suteikia įmonėms galimybę planuoti ilgalaikes strategijas ir investicijas, žinant, kad mokesčių politika greičiausiai nepasikeis drastiškai per trumpą laiką.

    6. Inovacijų skatinimo priemonės: Įmonėms, investuojančioms į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą (MTEP), taip pat yra taikomos mokesčių lengvatos, kurios gali būti naudingos įmonėms, siekiančioms kurti inovatyvius produktus tarptautinėms rinkoms.

    PAGRINDINIAI ASPEKTAI

    IMPORTO-EKSPORTO VEIKLOS IŠSKIRTINUMAS

    Tarptautinis mastas

    • Veikla vyksta tarp skirtingų šalių, todėl ji reikalauja supratimo apie užsienio rinkas, kultūras, teisės aktus ir ekonomines sąlygas;
    • Leidžia įmonėms dalyvauti globalioje rinkoje, išnaudoti tarptautinės prekybos pranašumus ir plėsti savo veiklą už nacionalinių ribų.

    Produktų ir išteklių prieinamumo užtikrinimas

    • Importas suteikia galimybę gauti prekes ar žaliavas, kurių vietinėje rinkoje trūksta arba kurios gaminamos pigiau ir efektyviau kitose šalyse;
    • Eksportas leidžia įmonėms rasti naujas rinkas savo produktams ir paslaugoms, taip didinant pardavimus ir pajamas.

    Ekonominis naudingumas

    • Importo-eksporto verslas skatina šalies ekonomiką, nes prisideda prie valiutos įplaukų, darbo vietų kūrimo ir technologinės plėtros;
    • Padeda diversifikuoti riziką, nes pajamos gaunamos iš skirtingų rinkų.

    Gebėjimas sujungti rinkas

    • Importo-eksporto verslas yra tiltas tarp gamintojų ir vartotojų skirtingose pasaulio dalyse;
    • Šis verslas suteikia galimybę užmegzti partnerystes su tarptautiniais tiekėjais, klientais ar tarpininkais, kuriant ne didesnį rinkos mastą bei auginant konkurenciją tarptautiniame lygyje.

    Sudėtingumas ir iššūkiai

    • Teisiniai ir reguliavimo reikalavimai: reikia laikytis muitų taisyklių, licencijų išdavimo procesų, kokybės sertifikavimo ir kitų tarptautinės prekybos reikalavimų;
    • Kultūriniai skirtumai: verslas reikalauja suprasti ir prisitaikyti prie skirtingų kultūrinių bei vartojimo ypatumų.

    Konkurencinis pranašumas

    • Importo-eksporto įmonės gali pasiūlyti unikalius produktus arba geresnes kainas, nes jos dirba globalioje rinkoje;
    • Jos dažnai turi prieigą prie naujausių inovacijų ar specializuotų prekių, kurios dar nėra plačiai prieinamos vietinėse rinkose.
    REZERVUOKITE KONSULTACIJĄ DABAR